Gyerekmentes esküvő – hogyan közöljük a vendégekkel?

posted in: Blogbejegyzés | 0

A gyerekek megjelenése az esküvőn sok párnak okoz dilemmát, hívjuk-e az egész családot, vagy úgy döntünk, csak a felnőtteket? Ha a gyerekmentes esküvő mellett döntünk nem mindegy, hogyan közöljük ezt a meghívottakkal és mivel indokoljuk meg, esetleg milyen alternatívát ajánlhatunk fel a gyerekek elhelyezésére az esküvő ideje alatt?

Legyünk egyenesek, de fogalmazzunk szépen!

Semmiképpen se fogalmazzunk tiltóan, kerüljük tehát a „Gyerekek nélkül”, „Ne hozzatok gyerekeket” típusú felhívásokat, hiszen így az érintettekben ellenérzést kelthetünk, vagy akár azt gondolhatják, ellenszenvesek számunkra a gyerekek. Célszerű e helyett az esküvői meghívó szövegébe belefogalmazni a kérést, például „Templomi esküvőre várjuk a teljes családot, a fogadásra pedig a család felnőtt tagjait”, vagy „A szertartásra X helyet (Ahol X az Y tagú család-gyerekek) foglaltunk Nektek/Önöknek”.  Ha kártyákat is küldünk, nevezzük meg a meghívott felnőtteket, így szintén egyértelműsíthetjük, ez csak a felnőtteknek szól. Ha nem kívánjuk írásba adni a kérést, akkor viszont minél több érintettel közöljük és kérjük meg őket, mondják el az információt a többi vendégnek is.

További ötletek a megfogalmazásra a gyerekmentes esküvőre ITT.

Indokoljuk meg!

Célszerű emellett akár szóban, akár írásban megindokolni, miért nem szeretnénk gyerekeket az esküvőn. Az indokok között lehet például az, hogy nem tudunk foglalkozási lehetőséget biztosítani a gyerekek számára, vagy hajnalig fog tartani a lagzi. Természetesen ahogyan fentebb már említettük, az is megoldás, ha a templomi esküvőre meghívjuk a gyerekeket, az esti fogadásra viszont már csak a nagykorúakat invitáljuk.

Pontosítsunk!

Természetesen a gyerek fogalmat nem feltétlenül kell a szó szerinti értelemben érteni, azaz a gyerekmentes esküvő nem jelenti azt, csak a 18 év felettiek vehetnek részt a szertartáson. Érdemes belőni egy korosztályt (ez általában a 12-13 vagy 15-16 év), és ahol ez az adott „gyerek” már betöltötte, oda neki is küldeni meghívót. Ehhez természetesen nem árt tisztában lenni a rokonság és a barátok gyerekeinek életkorával.

Ajánljunk fel alternatívát!

Amennyiben a meghívottak családjaiban sok gyerek van (főleg, ha más, messzebb lévő településről érkeznek), érdemes szervezni a gyerekek számára külön foglalkozást, akár az esküvő helyszínén, akár máshol. A felügyeletre pedig közeli (akár a vendégek nagy része által is ismert) ismerőst kérjünk fel, vagy bízzuk szakemberekre a dolgot, hiszen ma már több olyan vállalkozás is van, amely a gyermekek elhelyezésével, felügyeletével foglalkozik az esküvő alatt.

Egyeztessünk és emlékeztessünk!

Az esküvő előtt 2-3 héttel még vegyük fel a kapcsolatot az érintettekkel és győződjünk meg arról, megértették-e a meghívóban leírt/szóban elmondott kérést, illetve hogy van-e szükségük gyermekfelügyeletre.

Összegezve tehát a legfontosabb, hogy tapintatosan tudatosítsuk, mit kérünk az érintettektől, adott esetben indokoljuk meg, miért kérjük és természetesen legyünk együttműködőek, ha valaki esetleg nem tudja megoldani a gyerekfelügyeletet.

Hasznosnak találtad a bejegyzést? További tippekért, ötletekért kövesd Facebook oldalunkat! 🙂  Inspirálódj és ötletelj, … hogy a pillanat még szebb legyen! 😉

Sok sikert az esküvőszervezéshez!

Üdvözlettel,

Kati & Sanyi