Esküvőszervezés - Esküvői Kellékes

Úristen, Házasodunk! – Avagy mit, mikor, hogyan – Az esküvőszervezés lépései – 1. rész

posted in: Blogbejegyzés | 1

Megkérték a kezed? A szülők, barátok következő kérdése: Mikor lesz a nagy nap? Te hirtelen a menyasszonyi ruha kereséséhez fogsz, hiszen mindenki kíváncsi milyen lesz (és valljuk be, egy menyasszony számára tényleg ez az egyik legfontosabb rész, hiszen mindenki királylánynak akarja magát érezni az esküvőjén), azonban a kapkodás és az eszeveszett keresgélés helyett, jó ha leültök kicsit a pároddal, szusszantok egyet és átgondoltan vágtok neki Nagy Napotok megszervezéséhez. Alábbi blogposztunkban bemutatjuk Nektek az esküvőszervezés javasolt lépéseinek első szakaszát, ezzel is hozzásegítve Titeket az Álomesküvőtökhöz 🙂

12 hónappal az esküvő előtt

Hivatalos eljegyzés, a két család találkozása. Habár napjainkban a menyasszony és a vőlegény családja már ismeri egymást, sokan a hagyományoknak megfelelően tartanak egy hivatalos eljegyzési vacsorát, esetleg party-t, ahol a két család találkozhat, jobban megismerheti egymást és elkezdődhet az esküvőszervezés 🙂

Esküvő dátumának kitűzése, bejelentkezés az anyakönyvvezetőhöz. Érdemes már ilyenkor kitűzni a pontos dátumot, mert a felkapottabb szolgáltatókat már 9-10 hónappal a kitűzött dátum előtt lefoglalják, így a szolgáltatóval való egyeztetés során hamar kiderül, hogy még sem lenne jó az időpont. Emellett az anyakönyvvezetőhöz is a tervezett időpont előtt 365 nappal lehet bejelentkezni. A népszerű, tavaszi és nyári dátumok kedvelt délutáni időpontjai gyorsan elfogynak, így minél előbb jelentkezzünk be, annál több választási lehetőségünk lesz :).

Esküvő körvonalazása. Kicsi vagy nagy esküvőben gondolkodunk? Csak polgári szertartást szeretnénk vagy egyházi ceremóniát is? Milyen stílusú esküvőt képzelünk el? Ki fogja viselni az esküvői költségeket? Mi magatok fizetjük vagy a család? Utóbbi igen kardinális kérdés, hiszen amennyiben nem magunk álljuk a költségeket, úgy a család tagjainak valószínűleg nem csak a véleményét kell kikérni, hanem sokszor a döntést is rájuk kell hagynunk.

11 hónappal az esküvő előtt

Költségvetés megtervezése. Fontos, hogy már a az elején tisztában legyünk azzal, hogy “meddig is nyújtózkodhatunk” azzal a bizonyos takaróval… A vendégkört és a szolgáltatókat ez alapján tudjuk kiválasztani a későbbiekben.

Esküvőszervező. Sok pár úgy érzi, szeretné levenni a legtöbb terhet saját válláról és ezért inkább esküvőszervezőt fogadni. Érdemes feltérképezni a szervezőket, megtudni, milyen áron dolgoznak, majd eldönteni, hogy szeretnénk-e egyáltalán igénybe venni segítségüket, vagy inkább mi magunk intézzük életünk Nagy Napjának minden momentumát.

Szolgáltatók feltérképezése. Az esküvőszervező mellett érdemes feltérképezni további szolgáltatókat is, hogy megismerjük milyen áron milyen szolgáltatást ad a fotós, videós, vőfély vagy a zenekar. A lehetséges szolgáltatóktól kérjünk be minél több referenciamunkát, kérjük ki korábbi ügyfelek véleményét a szolgáltatóról. Ha lehetőség van rá, találkozzunk a szolgáltatókkal, nézzük meg, hogy mennyire szimpatikusak, tudnánk-e velük együtt dolgozni, hogy később minél több információ alapján tudjunk dönteni.

10 hónappal az esküvő előtt

Szolgáltatók kiválasztása, lefoglalása. A referenciamunkák és árajánlatok átnézését követően kialakul bennünk egy sorrend, mely ár-érték arányban is megfelel a pénztárcánknak. Ezt követően nincs más dolgunk, mint az általunk preferált szolgáltatókat lefoglalni.

9 hónappal az esküvő előtt

Tanúk, koszorúslányok felkérése. Ha már családunk nagy része értesült közelgő esküvőnkről, biztosak lehetünk abban, hogy néhányan megkörnyékeznek minket, mint potenciális tanúk és koszorúslányok. Éppen ezért jó, ha már viszonylag korán felkérjük azokat, akiknek tényleg ezen szerepeket szánjuk. Amellett, hogy a családi kedélyek is időben lenyugodnak, a tanúk és koszorúslányok az esküvőszervezés további részében is részt vehetnek, ezzel is némi terhet levéve vállunkról.

Ruhák feltérképezése. A menyasszonyok egyik kedvenc “kihívása” A RUHA feltérképezése 🙂 Ez csak erősödik a koszorúslányok kiválasztásával, hiszen biztosak lehetünk benne, hogy a koszorúslányok legalább annyira izgatottak lesznek a menyasszonyi ruha miatt, mint mi magunk (továbbá saját ruhájukról sem feledkeznek meg 🙂 ). Érdemes átnézni a lehetőségeket, átgondolni, hogy bérelni vagy varratni szeretnénk, valamint, hogy milyen stílust képzelünk el. Ha lehetőség van rá, menjünk el minél több helyre próbálni, hogy megtudjuk mi áll jól nekünk. Ez természetesen a vőlegény öltönyére is vonatkozik, így kérjük meg életünk párját is, hogy gondolkozzon el ezen.

8 hónappal az esküvő előtt

Dekoros és domináns színek kiválasztása. Ha már megvan a helyszín, a stílus, akkor ideje kiválasztanunk a dekorost, aki segít megvalósítani az elképzelésünket. Lényeges, hogy a domináns színekkel is döntésre jussunk, hiszen a meghívók, étlapok, köszönetajándékok és tortadísz mellett jó, ha akár már a jegyesfotózáshoz használt kellékek is a kiválasztott színekben pompáznak, hiszen összhangot sugall.

7 hónappal az esküvő előtt

Ruhák kiválasztása, lefoglalása.  Miután meglátogattunk néhány szalont, kértünk árajánlatot varrónőktől, és több száz képet megnéztünk a lehetséges ruhákról, talán kialakult bennünk melyik is az IGAZI. Ha megvan, nem érdemes várni, foglaljuk le, vagy beszéljük meg a varrónővel a részleteket, vegyük meg az anyagot, hogy életünk egyik legfontosabb ruhája miatt már ne kelljen aggódnunk.

Cipők kiválasztása.  A ruhák mellett nem szabad elfeledkeznünk a cipőkről sem, hiszen a menyasszonyi ruhát/öltönyt már ehhez kell igazíttatnunk. Amennyiben a cipőt is egyedileg készíttetjük, akkor először várnunk kell rá, majd pedig előre “bejáratni”, így a cipők megrendelését is érdemes már ekkor elintézni.

 

Reméljük a fentiek segítettek egy kicsit átlátni az esküvőszervezés körüli káosz kezdeti kérdőjeleit, és támpontot adni, hogyan kezdjetek neki a szervezésnek. Következő posztunkban áttekintjük, hogy milyen lépések várnak ránk, amikor „már forrósodik a talaj”, azaz az esküvő előtti 6. hónaptól kezdve az esküvőig 🙂 Addig is kövessetek minket a Facebookon, vagy iratkozzatok fel hírlevelünkre.

 

Sok sikert és “kitartást” az esküvőszervezéshez! 🙂

Üdvözlettel,

Kati & Sanyi