Álomesküvő - Esküvői Kellékes

Úristen, Házasodunk! – Avagy mit, mikor, hogyan – Az esküvőszervezés lépései – 2. rész

posted in: Blogbejegyzés | 0

Előző blogposztunkban, az esküvő szervezésének első fél évét, illetve annak javasolt teendőit vettük sorra. Jelen írásunkban egészen az utolsó hónapig vesszük végig a teendőket, ezzel is segítve az álomesküvő megszervezését! 🙂

6 hónappal az esküvő előtt

Bejelentkezés az egyházi szertartásra. Amennyiben nem csak polgári, hanem egyházi szertartást is szeretnétek ideje felkeresni a kiválasztott templomot, illetve papot, hiszen nagy valószínűséggel jegyesoktatásra is kell majd járnotok, amelyre szintén időt kell szánni.

Nászút lefoglalása. Ha az esküvő után szeretnétek elmenni kipihenni az álomesküvő szervezésével járó fáradalmakat, akkor ideje lefoglalni a nászút helyszínét. Nézzetek szét az utazási irodák ajánlatai között, vagy szervezzétek meg magatok álmaitok utazását.

5 hónappal az esküvő előtt

Esküvői jármű. Ha a szertartások és az azt követő buli nem egy helyen lesz, akkor ideje kiválasztani, hogy mivel fogtok érkezni az egyes helyszínekre. Ha van saját autótok, vagy a rokonságban/baráti körben olyan jármű, amellyel szívesen érkeznétek, könnyebb dolgotok van, hiszen csak az esküvő előtti tisztításról kell gondoskodni. Ha azonban nincs ilyen gépkocsi a környezetetekben, vagy valami különlegeset szeretnétek (pl.: oldtimer, limuzin), akkor ideje feltérképezni a lehetőségeket, és lefoglalni a legszimpatikusabbat.

Nászajándéklista összeállítása. Habár a párok többsége már együtt él az esküvő előtt és többnyire a pénznek örül a legjobban, mint nászajándék, azért gondoljátok át minek örülnétek a pénzen kívül. Biztosan lesz olyan vendég, aki szívesebben ajándékoz meg titeket mással, így ha rákérdez, tudjatok néhány variációt mondani.

Meghívók elkészítése. Lassan ideje meghívni a vendégeket, ehhez azonban el kell készülnie a meghívóknak. Ha már megvan a kiválasztott esküvői stílus, és domináns színek, akkor ezek mentén könnyedén megtervezhető az esküvőtökhöz passzoló, és titeket hűen tükröző esküvői meghívó.

4 hónappal az esküvő előtt

Meghívók kihordása. Ha személyesen viszitek ki a meghívókat, akkor arra bizony időt kell szánni, ideje elkezdeni. Ha néhányan távolabb élnek és postán juttatjátok el nekik, akkor is tanácsos már most elküldeni, hogy az esetleges szabadságolásokat/repülőjegyet már intézni tudják.

Köszönőajándékok megtervezése. Manapság az esküvőkre érkező vendégeknek szokás egy kis aprósággal megköszönni, hogy eljöttek életetek nagy napjára, és veletek töltik az estét. Lehet ez egy kis mézeskalácsszív, illatpárna, vagy akár csoki, megrendelni, vagy az elkészítéshez hozzákezdeni már időszerű.

Szabadság. Habár az esküvők többsége szombaton van, előtte és utána néhány napot akkor is tanácsos kivenni nektek is, mint párnak, hogy felkészülhessetek, illetve ki tudjátok pihenni a fáradalmakat. Hogy főnökeitek is tudjanak veletek tervezni az esküvő időszakában, jó ha tudatjátok velük is, hogy abban az időszakban kevesebbet lesztek bent az irodában.

3 hónappal az esküvő előtt

Táncoktatás. Szeretnétek romantikus esküvői nyitótáncot? Vagy szimplán csak kicsit gyakorlottabbnak akartok látszani a parketten? Akkor bizony ideje elkezdeni táncot tanulni. A legtöbb tánciskola már hirdet tanfolyamot felnőtteknek, illetve kifejezetten jegyespároknak is, de ha szeretnétek hogy az oktató csak rátok figyeljen, akkor lehetőség van magántáncórák igénybevételére is.

Esküvői torta. A megfelelő cukrászda megtalálása, a torta ízvilágának és küllemének megálmodása időigényes, így érdemes inspirációkat gyűjteni, elmenni néhány cukrászdába kóstolni és árajánlatokat kérni. Ne feledkezzetek el a tortadíszről sem, manapság már igen modern díszekből is válogathattok, amelyek tükrözik esküvőtöket.

Esküvői virágok. Ha már megvan az esküvői stílus és a domináns színek, akkor már csak a virágok kiválasztása van hátra. Nézzetek utána milyen virágok jellemzőek az adott időszakban, illetve gondoljátok át melyik passzol a díszítésetekhez.

Jegyesfotózás. Ha már megvan a fotósotok, menjetek el jegyesfotózásra. Ezeket a képeket később a dekorációhoz is fel tudjátok használni, illetve jó alkalom arra is, hogy megismerjétek egymást a fotóssal, ráhangolódjatok a későbbi egész napos közös munkára.

Karikagyűrűk kiválasztása. A karikagyűrű az összetartozás jele, amelyet életetek végéig a kezeteken viseltek, így fontos hogy azonosulni tudjatok vele. Nézzetek mintákat, menjetek el néhány ékszerészhez, és találjátok meg a számotokra leginkább megfelelőt. Az elkészítés több hetet is igénybe vehet, így ne hagyjátok az utolsó pillanatra.

2 hónappal az esküvő előtt

Ruhapróba. A lefoglalt ruhát érdemes kb. 2 hónappal az álomesküvő előtt ismét megtekinteni, és magadra igazíttatni. Persze lesz még próba, de fontos hogy a kölcsönzős is lássa mennyit kell majd az adott ruhán dolgozni a nagy napod előtt. Amennyiben varratod, akkor is érdemes már próbálni, és megnézi, hogy minden a terv szerint alakul-e álmaid ruhájával :).

Ékszerek kiválasztása. A gyűrűk mellett az esküvőn viselt egyéb ékszerekre is érdemes gondolni (pl. fülbevaló, nyaklánc). Lényeges, hogy stílusában a ruhához is passzoljon, így érdemes ez is figyelembe venni a választáskor.

Házassági szerződés. Ha úgy döntötök szerződést is köttök, ideje felkeresni az ügyvédet és átbeszélni ennek részleteit és menetét.

Lista a legény-és lánybúcsúra. Egyre közelebb a nagy nap, azonban hajadonságotokat/nőtlenségeteket érdemes egy hatalmas bulival lezárni még az álomesküvő előtt. Ezt általában a barátnők/barátok szervezik, de tudniuk kell, hogy kik azok akiket szívesen látnál ebben a buliban, így írd össze a listát és juttasd el nekik, hogy még a szervezésre is maradjon idejük.

El is érkeztünk az utolsó hónaphoz, ahol az események egyre gyorsabban pörögnek, így az utolsó hónap történéseit, illetve javasolt menetét egy külön posztban foglaljuk össze! 🙂 Addig is kövessetek minket a Facebookon, vagy iratkozzatok fel hírlevelünkre! 🙂